Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

nebo

Oddlužení | Volejte 777 210 149

Oddlužení je cesta, jak se zbavit všech dluhů. Jedná se o proces, kterým vyřešíte svoje předlužení a dostanete se z dluhové pasti. V České republice tento institut využívá každoročně tisíce lidí, kteří se potřebují zbavit exekucí a vymáhání.

Jak probíhá oddlužení?

Průběh insolvenčního řízeníSprávné oddlužení Vám zastaví okamžitě vymáhání včetně exekucí. Zároveň dojde k ukončení úročení a tedy navyšování dlužných částek.

Průběh oddlužení pro rok 2024 spočívá pouze v jedné měsíční splátce, která je ale únosná. Zůstane Vám totiž zákonem daná nezabavitelná částka z Vašich příjmů.

Splácet lze maximálně 3 nebo 5 let s případným odpuštěním zbývajícího dluhu. Oddlužení lze zaplatit samozřejmě i dříve.

Tomuto průběhu se také říká osobní bankrot. Oddlužení má mnoho druhů a forem a například s vlastnictvím nemovitosti se postupuje jinak. Pro více informací o průběhu doporučujeme využít naší konzultaci zdarma.

Podmínky pro dosažení oddlužení

Pro úspěšné vyřízení oddlužení v roce 2024 je potřeba splňovat následující základní podmínky:

 • Mít 2 nebo více věřitelů
 • Vaše závazky musí být déle jak 30 dní po splatnosti
 • Mít dostatečný příjem alespoň na min. splátku cca 2 200,- měsíčně

Splňuji podmínky oddlužení!

Nesplňujete-li nějakou z podmínek, nemusíte zoufat. Rádi s Vámi probereme další alternativy a vysvětlíme Vám všechny možnosti.

Výhody pro dlužníka

Oddlužení probíhající formou insolvence má výhody, které jsou pro dlužníka velmi zajímavé. Často je tyto benefity motivují zahájit proces řešení svých dluhů. Přečtěte si, jaké výhody toto řešení přináší:

 1. Sjednocení dluhu do jednoho
 2. Pouze jedna přiměřená splátka na všechno
 3. Konec vymáhání a konání exekutorů
 4. Zastavené úročení a navyšování dluhu
 5. Reálná možnost odpuštění části dluhu v insolvenci

Pokud obrátíme list a podíváme se na nevýhody oddlužení, tak ty mohou být ve formě kontroly od insolvenčního správce. Současně není možné si v insolvenci půjčit. Nevýhodou také může být vlastnictví nemovitosti, kde pravděpodobně dojde k prodeji.

Co je oddlužení a jak funguje?

OddluženíZjednodušeně řešeno je to takový proces, který Vás zbaví Vašich závazků. Samotný pojem oddlužení může mít mnoho podob a různých průběhů a výběr té nejlepší formy záleží vždy na konkrétních okolnostech. U majetných osob, které vlastní nemovitost, může být oddlužení řešeno prodejem nemovitosti například dobrovolně na trhu nemovitostí nebo v krajních případech v nedobrovolné dost často exekuční dražbě.

Pro nemajetné osoby přichází možnost sjednat si lepší podmínky u splátkových kalendářů věřitelů nebo konsolidace v bance. V některých případech nelze řešit situaci jinak než oddlužením formou insolvence. Takový proces má mnoho výhod ale také pár omezení a určitě není pro každého.

Pod slovem oddlužení si většina lidí představí rychlý proces, který je zbaví všech dluhů a oni budou moci žít svobodněji bez finanční zátěže. Pravda je někde na půli cesty. Oddlužení je možnost, jak se zbavit dluhů. A vcelku i pro dlužníka výhodná možnost, ale všechno chce svůj čas a i tento proces je relativně náročný na čas.

 

Samozřejmě vždy záleží na konkrétním případu a dalo by se říct, že člověk v oddlužení nemůže splácet déle jak 5 let. To je totiž maximální přípustná doba, po kterou lze plnit splátkový kalendář. Ještě je ale třeba připočíst lhůtu na žádost o oddlužení, na přihlášení do insolvence a pro rozhodnutí soudu, zda vůbec dlužníkovi soud oddlužení povolí.

Konečná splátka je v kompetencích insolvenčního správce respektive soudu, ale je nám jasné, že chcete mít alespoň představu. Vypočtěte si výše splátky Vašeho oddlužení. Zde je kalkulačka. Berte prosím na vědomí, že tento nástroj je pouze orientační a pokud Vám v kalkulačce vyšlo, že na insolvenci dosáhnete, kontaktujte nás.

Poptávám oddlužení

3 Tipy, jak projít oddlužením

Na základě zkušeností našich klientů Vám přináší tipy, které Vám mohou pomoci s lepším průběhem svého oddlužení. Jelikož se jedná o delší proces, je dobré jim projít co nejsnadněji. Pojďte se podívat, co radí lidé, kteří již insolvenci měli:

1, Mějte k dispozici odborníka

Již na samém začátku, když začnete o oddlužení uvažovat, je vhodné získat co nejvíce relevantních informací o celém procesu. S tímto se obraťte na odborníky, kteří mají s touto problematikou zkušenosti. Nejčastěji lidé využívají rad advokátních kanceláří, notářů nebo přímo insolvenčních správců.

2, Buďte transparentní a komunikujte

V osobním bankrotu je důležité mít poctivý záměr k vyřešení své špatné finanční situace. Insolvenční správce případně soud o Vás bude potřebovat součinnost a všechny detailní informace. Pro úspěšný proces oddlužení je klíčová pravdomluvnost a Vaše chuť komunikovat.

3, Snažte se o předčasné splacení

Víme, že existuje limit pro trvání oddlužení, ale je možné dluhy splatit i dříve. Pokud nebudete mít dostatečný příjem na úhradu 100 % svých dluhů, je dobré o to alespoň usilovat. Zkuste si najít co možná nejvyšší příjem, aby Vaše závazky byly uhrazené v co nejvyšší míře.

Další důležité informace

 • Oddlužení je zákonná cesta k životu bez dluhů. Poraďte se s námi, jak postupovat a zda je pro Vás insolvence vhodná.
 • Insolvenční řízení případně osobní bankrot se stále vyvíjí. Srozumitelnou formou Vám je přinášíme aktuality v našich novinkách.
 • Obecně platí, že nová pravidla insolvenčního řízení se vztahují pouze na nově vstupující. Na již probíhající řízení se nové podmínky oddlužení nevztahují a stávající řízení nelze transformovat.

Insolvenční řízení v České republice

Pomoc s oddluženímV České republice se každoročně přihlásí do oddlužení zhruba 5 000 obyvatel. Počet insolvenčních řízení osciluje s mírnými výkyvy, za které může v posledních letech například Covid-19 nebo energetická krize. Nejvíce žadatelů je v Moravskoslezském a Ústeckém kraji. Nejméně insolvencí je na Vysočině.

Z celkového počtu obyvatel, kteří dosáhli 15ti let věku, tvoří probíhající nebo již proběhlá řízení 1,4 %. Strukturálně uhradí tito lidé asi 80 % na závazky a zbylých 20 % tvoří náklady insolvenčního řízení.

V oddlužení se nachází podobné množství mužů jako žen. Nejpočetnější věkovou skupinou jsou obyvatelé České republiky od 30 do 60 let. Ta tvoří zhruba tři čtvrtiny z celkového počtu insolvencí. Průměrně všichni uhradí asi 55 % ze svých závazků během celého procesu.

Rychlý kontakt x