Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

nebo

Oddlužení | Volejte 777 210 149

Jak probíhá oddlužení?

Průběh insolvenčního řízeníSprávné oddlužení Vám zastaví okamžitě vymáhání včetně exekucí. Zároveň dojde k ukončení úročení a tedy navyšování dlužných částek. Průběh oddlužení pro rok 2023 spočívá pouze v jedné měsíční splátce, která je ale únosná. Zůstane Vám totiž zákonem daná nezabavitelná částka z Vašich příjmů. Splácet lze max. 3 nebo 5 let s případným odpuštěním zbývajícího dluhu. Oddlužení lze zaplatit samozřejmě i dříve.

Tomuto průběhu se také říká osobní bankrot. Oddlužení má mnoho druhů a forem a například s vlastnictvím nemovitosti se postupuje jinak. Pro více informací o průběhu oddlužení doporučujeme využít naší konzultaci zdarma.

Podmínky pro dosažení oddlužení

Pro úspěšné vyřízení oddlužení v roce 2023 je potřeba splňovat následující základní podmínky:

  • Mít 2 nebo více věřitelů
  • Vaše závazky musí být déle jak 30 dní po splatnosti
  • Mít dostatečný příjem alespoň na min. splátku cca 2 200,- měsíčně
  • Nesmíte být za posledních 5 let pravomocně odsouzen/a za krádež, podvod, zpronevěru apod.
  • Znovu vstoupit do oddlužení až po pěti letech od úspěšného ukončení předchozího

Splňuji podmínky oddlužení!

Nesplňujete-li nějakou z podmínek, nemusíte zoufat. Rádi s Vámi probereme další alternativy a vysvětlíme Vám všechny možnosti.

Co je oddlužení a jak funguje?

Zjednodušeně řešeno je to takový proces, který Vás zbaví Vašich závazků. Samotný pojem oddlužení může mít mnoho podob a různých průběhů a výběr té nejlepší formy záleží vždy na konkrétních okolnostech. U majetných osob, které vlastní nemovitost, může být oddlužení řešeno prodejem nemovitosti například dobrovolně na trhu nemovitostí nebo v krajních případech v nedobrovolné dost často exekuční dražbě. Pro nemajetné osoby přichází ještě možnost sjednat si lepší podmínky u splátkových kalendářů věřitelů nebo konsolidace v bance. V některých případech nelze řešit situaci jinak než oddlužením formou insolvence. Takový proces má mnoho výhod ale také pár omezení a určitě není pro každého. Informujte se u nás na vhodnou formu řešení Vaší situace.

Oddlužení

Pod slovem oddlužení si většina lidí představí rychlý proces, který je zbaví všech dluhů a oni budou moci žít svobodněji bez finanční zátěže. Pravda je někde na půli cesty. Oddlužení je možnost, jak se zbavit dluhů. A vcelku i pro dlužníka výhodná možnost, ale všechno chce svůj čas a i tento proces je relativně náročný na čas. Samozřejmě vždy záleží na konkrétním případu a dalo by se říct, že člověk v oddlužení nemůže splácet déle jak 5 let. To je totiž maximální přípustná doba, po kterou lze plnit splátkový kalendář. Ještě je ale třeba připočíst lhůtu na žádost o oddlužení, na přihlášení do insolvence a pro rozhodnutí soudu, zda vůbec dlužníkovi soud oddlužení povolí. Můžete se samozřejmě poradit s námi, jestli má Váš případ šanci na povolení soudem. Rádi Vám zanalyzujeme Váš případ.

Kolik musíte splácet?

Konečná splátka je v kompetencích insolvenčního správce respektive soudu, ale je nám jasné, že chcete mít alespoň představu. Vypočtěte si výše splátky Vašeho oddlužení. Zde je kalkulačka. Berte prosím na vědomí, že tento nástroj je pouze orientační a pokud Vám v kalkulačce vyšlo, že na oddlužení dosáhnete, kontaktujte nás.

Jsme tu proto, abychom Vám pomohli s oddlužením. Je dobré mít v nelehké životní situaci někoho, komu se můžete svěřit. Celou Vaší situaci je lepší řešit osobně a zeptat se přímo, co Vás zajímá. Naše heslo je oddlužení lehce, i když víme, že je to pro Vás závažné rozhodnutí. Jen Vám ho chceme ulehčit a s celou situací pomoci. Navštivte naši síť poboček a podívejte se, zda působíme i ve Vašem okolí.

Poptávám oddlužení

Další důležité informace

  • Oddlužení je zákonná cesta k životu bez dluhů. Poraďte se s námi, jak postupovat a zda je pro Vás insolvence vhodná.
  • Insolvenční řízení případně osobní bankrot se stále vyvíjí. Srozumitelnou formou Vám je přinášíme aktuality v našich novinkách.
  • Obecně platí, že nová pravidla insolvenčního řízení se vztahují pouze na nově vstupující. Na již probíhající řízení se nové podmínky oddlužení nevztahují a stávající řízení nelze transformovat.

Rychlý kontakt x