Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

nebo

Oddlužení - řešení Vašich dluhů

Jak vyřešit Vaše problémy s dluhy?

Průběh insolvenčního řízeníNabízíme řešení Vaší špatné finanční situace. Oddlužením formou osobního bankrotu dosáhnete maximálně po pěti letech na nový start. Při adekvátní výši příjmů můžete žít bez dluhů i dříve. Vadí Vám nesmyslně velké úroky z prodlení Vašich splátek? Zastavte zbytečné navyšování Vašeho dluhu! Pomůžeme Vám s oddlužením a vysvětlíme, co Vás všechno čeká. Využijte bezplatnou konzultaci Vašeho případu! 

Podmínky pro dosažení oddlužení

Pro žádost o oddlužení, musíte splňovat všechny podmínky uvedené níže:

  • Mít 2 a více věřitelů
  • Vaše závazky musí být více jak 30 dní po splatnosti a nemůžete je již nadále splácet
  • Musíte být během 5 let schopen uhradit minimálně 30 % svých dluhů nebo během 3 let uhradit minimálně 60 %
  • S nedostatečným příjmem musíte být schopni hradit odměnu insolvenčnímu správci a minimálně stejně vysokou splátku i věřitelům po dobu 5 let (cca 2 200,-/měsíc)
  • Nesmíte být za posledních 5 let pravomocně odsouzen/a za trestný čin majetkové nebo hospodářské povahy
  • Nemůžete žádat o oddlužení dříve jak 10 let od Vašeho úspěšného dřívějšího insolvenčního řízení

Splňuji podmínky oddlužení!

Nesplňujete-li nějakou z podmínek, nemusíte zoufat. Rádi s Vámi probereme další alternativy a vysvětlíme Vám všechny možnosti.

Volejte 777 210 149

Chcete se zbavit bludného kruhu Vašich financí? Po splnění podmínek pro oddlužení může Váš návrh na oddlužení zpracovat náš advokát. Samotný návrh obsahuje spousty stran a musí být velmi pečlivě zpracován. Součástí návrhu je i řada příloh, které musejí být rovněž přiloženy. Soudy zamítají insolvenční návrhy i kvůli drobným detailům. Zeptejte se na podmínky insolvence. Zajistíme Vám kvalitní oddlužení na základě dlouholetých zkušeností. Vše velmi profesionálně, rychle a kompletně.

Co je to oddlužení?

Zjednodušeně řešeno je to takový proces, který Vás zbaví Vašich závazků. Samotný pojem oddlužení může mít mnoho podob a různých průběhů a výběr té nejlepší formy záleží vždy na konkrétních okolnostech. U majetných osob, které vlastní nemovitost, může být oddlužení řešeno prodejem nemovitosti například dobrovolně na trhu nemovitostí nebo v krajních případech v nedobrovolné dost často exekuční dražbě. Pro nemajetné osoby přichází ještě možnost sjednat si lepší podmínky u splátkových kalendářů věřitelů nebo konsolidace v bance. V některých případech nelze řešit situaci jinak než oddlužením formou insolvence. Takový proces má mnoho výhod ale také pár omezení a určitě není pro každého. Informujte se u nás na vhodnou formu řešení Vaší situace.

Oddlužení

Pod slovem oddlužení si většina lidí představí rychlý proces, který je zbaví všech dluhů a oni budou moci žít svobodněji bez finanční zátěže. Pravda je někde na půli cesty. Oddlužení je možnost, jak se zbavit dluhů. A vcelku i pro dlužníka výhodná možnost, ale všechno chce svůj čas a i tento proces je relativně náročný na čas. Samozřejmě vždy záleží na konkrétním případu a dalo by se říct, že člověk v oddlužení nemůže splácet déle jak 5 let. To je totiž maximální přípustná doba, po kterou lze plnit splátkový kalendář. Ještě je ale třeba připočíst lhůtu na žádost o oddlužení, na přihlášení do insolvence a pro rozhodnutí soudu, zda vůbec dlužníkovi soud oddlužení povolí. Můžete se samozřejmě poradit s námi, jestli má Váš případ šanci na povolení soudem. Rádi Vám zanalyzujeme Váš případ.

Jsme tu proto, abychom Vám pomohli s oddlužením. Je dobré mít v nelehké životní situaci někoho, komu se můžete svěřit. Celou Vaší situaci je lepší řešit osobně a zeptat se přímo, co Vás zajímá. Naše heslo je oddlužení lehce, i když víme, že je to pro Vás závažné rozhodnutí. Jen Vám ho chceme ulehčit a s celou situací pomoci. Navštivte naši síť poboček a podívejte se, zda působíme i ve Vašem okolí.

Poptávám oddlužení

Oddlužení je zákonná cesta k životu bez dluhů. Poraďte se s námi, jak postupovat a zda je pro Vás insolvence vhodná. Zkonzultujeme spolu podmínky a celou situaci vysvětlíme. S oddlužením jsme již pomohli mnoha lidem a rádi pomůžeme také Vám. Získané zkušenosti za několik let působení Vám rádi předáme a poradíme, jak postupovat.

Novela platná od 1.7.2017 upravuje oddlužení tak, že dlužník si již sám za sebe nesmí podat návrh na povolení oddlužení. Nyní lze podat návrh do insolvence například přes advokáta. FC Insolvence Vám zajistí podání a celou situaci s Vámi probereme. Pokud máte nějaké otázky k novele insolvenčního zákona, klidně se na nás obraťte.

Další novela insolvenčního zákona upravuje oddlužení ve smyslu splnitelnosti 30 % svých závazků nebo nižšího procenta. Upravuje dále také oddlužení pro podnikatele a říká, že osoby s nemovitým majetkem nejprve projdou prodejem nemovitého majetku. Více o změnách v oddlužení, která přináší novela platná od 1.6.2019 naleznete zde.

Insolvenční řízení případně osobní bankrot se stále vyvíjí. Sledujeme pro Vás aktualizace zákona či jednání vlády o změnách v této formě oddlužení. Srozumitelnou formou Vám je přinášíme v našich novinkách. Pokud máte rychlý dotaz na začínající insolvenci nebo na již probíhající řízení, zavolejte nám a my Vám obratem odpovíme. Obecně ale platí, že nová pravidla ins. řízení se vztahují pouze na nově vstupující. Na již probíhající se nové podmínky oddlužení nevztahují a stávající řízení nelze transformovat.

 

Oddlužení fyzické osobyOddlužení OSVČOddlužení manželů
Vyhlásí-li soud insolvenci (vyhlášením osobního bankrotu) dojde okamžitě k pozastavení všech forem vymáhání dluhů. Pozastaví se tudíž exekuce na dlužníka, další vykonatelná rozhodnutí či dražební jednání. Od vyhlášení insolvence se Vám také nebudou úročit Vaše dluhy.

Od 1.1.2014 můžou o řešení úpadku formou oddlužení žádat i OSVČ (osoby samostatně výdělečně činné). Podmínkou však je, že s oddlužením podnikatele musí souhlasit i věřitelé, či se musí jednat o zajištěné pohledávky nebo musí jít o pohledávku, která nebyla uhrazena ani po předchozím insolvenčním řízení. 

Od 1.1.2014 je také možné plně využít možnosti společného oddlužení manželů. Proč je výhodnější proti jednotlivcům? Při oddlužení dojde ke sjednocení všech dluhů obou manželů (je jedno zda dluhy vznikly každému samostatně či dohromady). Tím dojde ke zmenšení celkově uhrazené částky, než...
Více informací.Více informací.Více informací.

Výše splátek v oddlužení

Kolik vlastně budete v oddlužení splácet? Konečná splátka je v kompetencích insolvenčního správce, ale je nám jasné, že chcete mít alespoň představu. Vypočtěte si výše splátky Vašeho oddluženíZde je kalkulačka. Berte prosím na vědomí, že tento nástroj je pouze orientační a pokud Vám v kalkulačce vyšlo, že na oddlužení dosáhnete, kontaktujte nás.

Rychlý kontakt x