Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

nebo

Dluhová poradna

Vítejte v naší dluhové poradně. Máte problémy s dluhy a už nevidíte možné řešení? Právě pro Vás je zde  například insolvenční zákon, který Vám pomůže začít znovu a bez dluhů na krku. V případě jakýchkoli dotazů se na nás obraťte pomocí kontaktního formuláře výše. Rádi Vám poradíme s dluhy a navrhneme vhodné řešení. Na čísle 777 210 149 Vám pomůžeme s insolvencí, refinancováním nebo jednání s věřiteli. Kvalitní dluhovou poradnu pro Vás připravujeme již řadu let. Poradíme všem bez rozdílu. Pomůžeme Vám se špatnou finanční situací ještě dnes. Osobní bankroty po celé republice se zástupcem pro každé město. Všechny kontakty na Vašeho dluhového poradce najdete níže. Stačí kliknout na odkaz pro dluhové poradenství.

Potřebuji poradit!

Za dobu působení naší dluhové poradny jsme se setkali s většinou dotazů, které Vás mohou zajímat. Odpovídáme na ně vždy podle aktuálního znění zákonů. Dluhovou poradnu navštíví každý měsíc velký počet klientů, ale velkému procentu jsme schopni pomoci po telefonu či poradit skrze e-mail. Pokud si to situace žádá nebo klient potřebuje, domluvíme se na osobní schůzce. Dluhová poradna FC Insolvence funguje po celé České republice. Pokud zrovna nejsme k zastižení, ozveme se Vám zpět. Pokud Váš dotaz přesto spěchá, doporučujeme se obrátit na Poradnu při finanční tísni. V rámci dluhové poradny řešíme také refinancování úvěrů, poradíme s konsolidací nebo jednáme v právním zastoupení s věřiteli. Oddlužení má mnoho podob. Zeptejte s i Vy na to, co Vás zajímá. S dluhovou poradnou společně můžeme najít cestu k životu bez dluhů.

Vaše nejčastější dotazy:

Může dojít během insolvence ke změně dárce?

Změnit dárce během oddlužení samozřejmě můžete. Sepište s budoucím dárcem novou darovací smlouvu a o všech nových skutečnostech informujte Vašeho insolvenčního správce, kterému zároveň novou darovací smlouvu zašlete. Vhodné by bylo zaslat jí i pod konkrétním číslem jednacím Vašemu insolvenčnímu soudu.

Platí se u Vás dluhová poradna?

V žádném případě. Naše dluhové poradenství je a vždy bude zcela zdarma.

Je možné oddlužení, pokud vlastním dům, na který mám hypotéku?

Oddlužení samozřejmě možné je. Nicméně musíte počítat s tím, že nemovitost bude zpeněžena a z jejího zpeněžení se uhradí dluh u zástavního věřitele.

Budou mi v oddlužení odpuštěny všechny mé závazky?

Ne, všechny Vaše závazky Vám odpuštěny nebudou. Jednou z podmínek oddlužení (osobního bankrotu) totiž je, že musíte splatit alespoň minimální % všech svých závazků. Dojde-li k oddlužení formou splátkového kalendáře se zpeněžením majetkové podstaty, budete tyto částky hradit následujících maximálně pět let pravidelnými platbami. Rozhodne-li soud o oddlužení formou zpeněžením majetkové podstaty, budou závazky uhrazeny z částky získané z prodeje majetkové podstaty. Ve chvíli, kdy ovšem splníte všechny Vám přidělené povinnosti, máte možnost zažádat na soudu o osvobození od úhrady zbývajících dluhů a závazků. Po skončení insolvenčního řízení Vám tedy budou odpuštěny veškeré zbývající dluhy a závazky věřitelů.

Je během oddlužení úhrada 30 % dluhů konečná částka nebo může narůstat?

Splacení 30 % všech Vašich závazků je pouze minimální řádná částka. Částka uhrazená Vašim věřitelům může dosahovat více procent a může se stát, že během oddlužení uhradíte i 100 %. I tak je oddlužení nejlepší způsob, jak se dostat z těžké finanční situace. Během oddlužení je totiž zastaveno jakékoli další zvyšování Vašich závazků. Věřitelé Vám přestanou připočítávat úroky z prodlení a dojde k zastavení navyšování nákladů u exekutorů a dalších věřitelů. Je možné, že zaplatíte i menší procento než 30 % a insolvence Vám řádně projde.

Nemám čistý trestní rejstřík, můžu i přesto na sebe vyhlásit osobní bankrot?

V tomto případě jde o povahu trestného činu. Jednou z podmínek vyhlášení osobního bankrotu totiž je, že dlužník nesmí být během posledních pěti let pravomocně odsouzen za trestný čin majetkové nebo hospodářské povahy. Pokud jste tedy nebyl během posledních pěti let pravomocně odsouzen za trestný čin majetkové nebo hospodářské povahy, můžete, za předpokladu že splníte i další podmínky, na sebe vyhlásit osobní bankrot.

Co se stane s mými dluhy po oddlužení?

Ve chvíli, kdy Vám skončí oddlužení, můžete zažádat soud o osvobození od úhrady zbývajících dluhů a závazků k nepřihlášeným věřitelům. Poté, co soud Vaší žádost schválí, nebudou již veškeré dluhy (přihlášené i nepřihlášené v insolvenčním řízení) existovat.

Jak dlouho trvá zpracování návrhu na povolení oddlužení?

Insolvenční návrh spojený s návrhem na oddlužení budete mít u nás advokátem vypracovaný nejpozději do týdne. Obraťte se na nás i jako na dluhovou poradnu. Doporučíme i případně jiné formy oddlužení.

Zastaví osobní bankrot exekuci?

Ano. Jedná se o nespornou výhodu osobního bankrotu. Jakmile dojde k vyhlášení osobního bankrotu, zastavují se veškerá exekuční řízení, dražební jednání i další vymáhací postupy. Nejenže na Vás již nemůže přijít exekutor, ale zastaví se i úročení dluhů a přestanou se navyšovat náklady spojené s vymáháním. Záleží ovšem také na tom, zda exekutor vydal předběžné opatření.

Kolik musím dlužit na vyhlášení osobního bankrotu?

Pro vyhlášení osobního bankrotu nemusíte dlužit nějakou určitou částku. Musíte ale splňovat zákonné podmínky. A to mít alespoň dva věřitele, u kterých máte dluh alespoň 30 dní po splatnosti. Zároveň musíte být v platební neschopnosti. To znamená, že nejste schopní uhradit své dluhy. S výší dluhů je také spojena další podmínka udávající, že musíte být schopni uhradit za 5 let alespoň 30 % všech svých dluhů nebo 60 % za 3 roky a nebo splácet minimálně přes 2 000,- měsíčně. Toto se odvíjí od výše vašeho příjmu.

Je nějaký věkový limit pro oddlužení?

Věkový limit pro oddlužení není nijak striktně daný. Je nutné, aby dlužníkovi bylo více jak 18 let. Jiná omezení zákon neudává.

Je možné podat návrh na oddlužení i po 1.7.2017?

Ano, stále to možné je. Nicméně dlužník si ho již nesmí podat sám pokud nemá vysokoškolské vzdělání ekonomické nebo právnické. Musí ho zastupovat například advokát. Rádi Vám insolvenci zajistíme.

Nenašli jste v této dluhové poradně odpovědi na Vaše otázky k insolvenci? Neváhejte nás kontaktovat a my Vám na vše, co bude v našich silách, rádi odpovíme.

FC Insolvence - Dluhová poradna

Rychlý kontakt x