Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

nebo

Dluhové poradenství

Vítejte v naší dluhové poradně. Máte problémy s dluhy a už nevidíte možné řešení? Právě pro Vás je zde insolvenční zákon, který Vám pomůže začít znovu a bez dluhů na krku. V případě jakýchkoli dotazů se na nás obraťte pomocí kontaktního formuláře výše. Na čísle 777 210 149 Vám pomůžeme s insolvencí. Kvalitní oddlužení, které pro Vás připravujeme již řadu let, řešíme pro všechny bez rozdílu. Pomůžeme Vám se špatnou finanční situací ještě dnes. Osobní bankroty po celé republice se zástupcem pro každé město. Všechny kontakty na Vašeho dluhového poradce najdete níže. Stačí kliknout na odkaz pro dluhové poradenství.

Potřebuji poradit!

Vaše nejčastější dotazy:

Může dojít během insolvence ke změně dárce?

Změnit dárce během oddlužení samozřejmě můžete. Sepište s budoucím dárcem novou darovací smlouvu a o všech nových skutečnostech informujte Vašeho insolvenčního správce, kterému zároveň novou darovací smlouvu zašlete. Vhodné by bylo zaslat jí i pod konkrétním číslem jednacím Vašemu insolvenčnímu soudu.

Platí se u Vás dluhová poradna?

V žádném případě. Naše dluhové poradenství je a vždy bude zcela zdarma.

Je možné oddlužení, pokud vlastním dům, na který mám hypotéku?

Oddlužení samozřejmě možné je. Nicméně musíte počítat s tím, že oddlužení nejspíše proběhne formou zpeněžení majetku. V tomto případě by Vám byl prodán majetek (movitý i nemovitý), z jehož výnosu by se uspokojili Vaši věřitelé. Je zde však několik možností, které by Vám mohly ve Vaší složité situaci s nemovitostí pomoci:

  1. Jste-li jediným vlastníkem nemovitosti, je nejlepší cestou navrhnout insolvenčnímu správci prodej nemovitosti někomu z Vaší rodiny či známé osobě. Pokud má rodinný příslušník možnost odkoupit nemovitost za 100 % znaleckého posudku, bude s prodejem zcela jistě souhlasit i insolvenční správce a věřitelé. Prodej nemovitosti osobě blízké schvaluje insolvenční soud.
  2. Jste-li (podílovým) spolumajitelem nemovitosti, tedy vlastníte pouze podíl nemovitosti - navrhujeme projednat se zajištěným věřitelem možnost splátkového kalendáře, kdy by splátky zajištěnému věřiteli hradil další spolumajitel nemovitosti. V těchto případech většinou zajištění věřitelé se splátkovým kalendářem souhlasí, neboť část nemovitosti je obtížně prodejná.
  3. Mohla by jste také požádat své věřitele o možnost oddlužení formou splátkového kalendáře. Jejich souhlas však není závazný a věřitelé od něj můžou kdykoli odstoupit. V tomto případě se věřitelé budou rozhodovat také podle výše závazků, které jste schopná během splátkového kalendáře splatit.

Budou mi v oddlužení odpuštěny všechny mé závazky?

Ne, všechny Vaše závazky Vám odpuštěny nebudou. Jednou z podmínek oddlužení (osobního bankrotu) totiž je, že musíte splatit alespoň 30 % všech svých závazků. Dojde-li k oddlužení formou splátkového kalendáře, budete tyto částky hradit následujících pět let pravidelnými platbami. Rozhodne-li soud o oddlužení formou zpeněžením majetkové podstaty, budou závazky uhrazeny z částky získané z prodeje majetkové podstaty. Ve chvíli, kdy ovšem splníte všechny Vám přidělené povinnosti, máte možnost zažádat na soudu o osvobození od úhrady zbývajících dluhů a závazků. Po skončení insolvenčního řízení Vám tedy budou odpuštěny veškeré zbývající dluhy a závazky věřitelů.

Je během oddlužení úhrada 30 % dluhů konečná částka nebo může narůstat?

Splacení 30 % všech Vašich závazků je pouze minimální částka. Částka uhrazená Vašim věřitelům může dosahovat více procent a může se stát, že během oddlužení uhradíte i 100 %. I tak je oddlužení nejlepší způsob, jak se dostat z těžké finanční situace. Během oddlužení je totiž zastaveno jakékoli další zvyšování Vašich závazků. Věřitelé Vám přestanou připočítávat úroky z prodlení a dojde k zastavení navyšování nákladů u exekutorů a dalších věřitelů.

Nemám čistý trestní rejstřík, můžu i přesto na sebe vyhlásit osobní bankrot?

V tomto případě jde o povahu trestného činu. Jednou z podmínek vyhlášení osobního bankrotu totiž je, že dlužník nesmí být během posledních pěti let pravomocně odsouzen za trestný čin majetkové nebo hospodářské povahy. Pokud jste tedy nebyl během posledních pěti let pravomocně odsouzen za trestný čin majetkové nebo hospodářské povahy, můžete, za předpokladu že splníte i další podmínky, na sebe vyhlásit osobní bankrot.

Co se stane s mými dluhy po oddlužení?

Ve chvíli, kdy Vám skončí oddlužení, můžete zažádat soud o osvobození od úhrady zbývajících dluhů a závazků k nepřihlášeným věřitelům. Poté, co soud Vaší žádost schválí, nebudou již veškeré dluhy (přihlášené i nepřihlášené v insolvenčním řízení) existovat.

Jak dlouho trvá zpracování návrhu na povolení oddlužení?

Insolvenční návrh spojený s návrhem na oddlužení zprostředkujeme  nejpozději do 48 hodin. Běžně od té doby do týdne Vám je schopný advokát vypracovat návrh na povolení oddlužení a podat ho na soud. Obraťte se na nás i jako na dluhovou poradnu.

Zastaví osobní bankrot exekuci?

Ano. Jedná se o nespornou výhodu osobního bankrotu. Jakmile dojde k vyhlášení osobního bankrotu, zastavují se veškerá exekuční řízení, dražební jednání i další vymáhací postupy. Nejenže na Vás již nemůže přijít exekutor, ale zastaví se i veškeré úročení dluhů a přestanou se navyšovat náklady spojené s vymáháním.

Kolik musím dlužit na vyhlášení osobního bankrotu?

Pro vyhlášení osobního bankrotu nemusíte dlužit nějakou určitou částku. Musíte ale splňovat zákonné podmínky. A to mít alespoň dva věřitele, u kterých máte dluh alespoň 30 dní po splatnosti. Zároveň musíte být v platební neschopnosti. To znamená, že nejste schopná uhradit své dluhy. S výší dluhů je také spojena další podmínka udávající, že musíte být schopná uhradit za 5 let alespoň 30 % všech svých dluhů.

Je nějaký věkový limit pro oddlužení?

Věkový limit pro oddlužení není nijak striktně daný. Je nutné, aby dlužníkovi bylo více jak 18 let. Jiná omezení zákon neudává.

Je možné podat návrh na oddlužení i po 1.7.2017?

Ano, stále to možné je. Nicméně dlužník si ho již nesmí podat sám pokud nemá vysokoškolské vzdělání ekonomické nebo právnické. Musí ho zastupovat například advokát. Rádi Vám insolvenci zprostředkujeme. Fungujeme i jako dluhová poradna.

 

Nenašli jste v této dluhové poradně odpovědi na Vaše otázky k insolvenci? Neváhejte nás kontaktovat a my Vám na vše, co bude v našich silách rádi odpovíme.

FC Insolvence - Dluhová poradna

Rychlý kontakt x