Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

nebo

Dluhová poradna | Jak se dostat z dluhů?

Vítejte v naší dluhové poradně. Máte problém s dluhy a hledáte možné řešení? Naštěstí existuje pár možností, jak se z dluhů dostat. V případě jakýchkoli dotazů se na nás obraťte pomocí kontaktního formuláře výše. Rádi Vám poradíme s dluhy a navrhneme vhodné řešení. Nejen insolvenční poradna je tu pro Vás i v roce 2024.

Rychlý kontakt: 777 210 149

Kvalitní dluhovou poradnu pro Vás provozujeme již řadu let. Poradíme Vám se špatnou finanční situací ještě dnes. Nabízíme také možnost osobního setkání s dostatečným časem k probrání celé situace. Na osobním jednání se Vám pokusíme vysvětlit, jak se z dluhů dostat a co vše k tomu bude potřeba udělat. Pro výběr nejbližšího místa dluhového poradenství klikněte na odkaz níže.

Potřebuji poradit osobně!

Za dobu působení naší dluhové poradny jsme se setkali s většinou dotazů, které Vás mohou zajímat. Odpovídáme na všechny podle aktuálního znění zákonů. Poradna pro oddlužení Vám popíše všechny podoby a jejich konkrétní výhody či úskalí. V rámci dluhové poradny řešíme také refinancování úvěrů, poradíme s konsolidací nebo jednáme v právním zastoupení s věřiteli. Zeptejte s i Vy na to, co Vás zajímá. S dluhovou poradnou můžete najít cestu k životu bez dluhů.

Dluhová poradna

Vaše nejčastější dotazy:

Jak se dostat z dluhů?

Legální cestou se dluhů lze zbavit následovně:

  1. Řádným uhrazením všech závazků včetně zákonných úroků
  2. Přepsání dluhů na druhou osobu za jejího souhlasu a souhlasu věřitele
  3. Insolvencí též nazývanou osobním bankrotem
  4. Promlčením po uplynutí zákonné lhůty
  5. Prodejem majetku za účelem úhrady dluhů

Jak řešit dluhy po splatnosti?

Pokud nedojde k řádnému hrazení dle splátkového kalendáře, jde dluh po splatnosti. Následně se úročí a věřitel může přistoupit k jeho vymáhání. Dluhové poradenství doporučuje si ještě před vznikem závazku pořádně propočítat schopnost jeho úhrady. Pokud i přesto dojde k prodlení s úhradou, začněte s věřitelem o splatnosti komunikovat. Udělejte maximum pro vyřešení situace či požádejte o mírnější splátkový kalendář.

Jak zastavit exekuci?

Exekuci lze samozřejmě zastavit jejím uhrazením v plné výši. Exekuční vymáhání je pravděpodobně tou nejnepříjemnější formou dle klientů dluhové poradny. Pokud exekuci není možné uhradit, můžete využít institut osobního bankrotu a vyhlásit insolvenci.

Jak se dostat z dluhové pasti?

Dluhovou pastí vnímáme předlužení ve smyslu nemožnosti splácet všechny své závazky řádně a včas. V této fázi klientům závazky narůstají a neubývají. Můžete v této situaci zvážit oddlužení formou insolvence. Ta Vám sloučí všechny splátky do jedné únosné.

Jak zastavit úročení a vymáhání?

Pokud odmyslíme uhrazení všech závazků, tak účinek zastavení úročení a také vymáhání má právě osobní bankrot a to hned po jeho vyhlášení. To může proběhnout v ideálním případě do týdne od žádosti.

Kdo mi pomůže z dluhů?

Pokud to nemůžeme být někdo z Vašich blízkých, tak nejčastěji to jsou finanční poradci včetně těch z bankovních institucí. Určitě stojí za zmínku dluhové poradenství jako například Člověk v tísni nebo advokátní kanceláře. Můžete nám také s žádostí o pomoc napsat na info@insolvencni-navrhy.cz

Platí se u Vás dluhová poradna?

V žádném případě. Naše dluhové poradenství je a vždy bude zcela zdarma.

Je možné oddlužení, pokud vlastním byt či dům, na který mám hypotéku?

Oddlužení samozřejmě možné je. Nicméně musíte počítat s tím, že nemovitost bude v případě insolvence zpeněžena a z jejího zpeněžení se uhradí dluh u zástavního věřitele jako prioritní a až následně u případných dalších věřitelů. Lze řešit také výkupem nemovitosti.

Budou mi v oddlužení odpuštěny všechny mé závazky?

Ne, všechny Vaše závazky Vám odpuštěny nebudou. Jednou z podmínek oddlužení (osobního bankrotu) totiž je, že musíte splatit alespoň minimální % všech svých závazků. Dojde-li k oddlužení formou splátkového kalendáře se zpeněžením majetkové podstaty, budete tyto částky hradit následujících maximálně pět let pravidelnými platbami. Rozhodne-li soud o oddlužení formou zpeněžením majetkové podstaty, budou závazky uhrazeny z částky získané z prodeje majetkové podstaty. Ve chvíli, kdy ovšem splníte všechny Vám přidělené povinnosti, máte možnost zažádat na soudu o osvobození od úhrady zbývajících dluhů a závazků. Po skončení insolvenčního řízení Vám tedy budou odpuštěny veškeré zbývající dluhy a závazky věřitelů.

Nemám čistý trestní rejstřík, můžu i přesto na sebe vyhlásit osobní bankrot?

V tomto případě jde o povahu trestného činu. Jednou z podmínek vyhlášení osobního bankrotu totiž je, že dlužník nesmí být během posledních pěti let pravomocně odsouzen za trestný čin majetkové nebo hospodářské povahy. Pokud jste tedy nebyl během posledních pěti let pravomocně odsouzen za trestný čin majetkové nebo hospodářské povahy, můžete, za předpokladu že splníte i další podmínky, na sebe vyhlásit osobní bankrot.

Jak dlouho trvá zpracování návrhu na povolení oddlužení?

Insolvenční návrh spojený s návrhem na oddlužení můžete mít advokátem vypracovaný běžně do týdne. Obraťte se na nás jako na dluhovou poradnu. Doporučíme Vám případně jiné formy oddlužení.

Je nějaký věkový limit pro oddlužení?

Věkový limit pro vstup do insolvence je pouze ten, aby dlužníkovi bylo více jak 18 let. Jiná věková omezení zákon neudává.

Otázky insolvenční poradny

Velmi časté otázky, které nám chodí do poradny jsou ohledně insolvence. Připravili jsme si pro Vás samostatnou sekci, kde naleznete odpovědi na často kladené otázky. Poradna insolvence doporučuje se patřičně informovat, ještě před samotným zahájením. Rady by Vám měl poskytnout také samotný zpracovatel návrhu. Je pochopitelné, že pro většinu žadatelů se jedná o zcela novou zkušenost a není ostudou se zeptat insolvenční poradny na klíčové a důležité informace o celém procesu. Využít tuto cestu mohou jednotlivci, manželé, důchodci, OSVČ a firmy.

Rady ohledně insolvence

Další dotazy na dluhové poradenství

Nenašli jste v této dluhové poradně odpovědi na Vaše otázky? Neváhejte nás kontaktovat a my Vám na vše, co bude v našich silách, rádi odpovíme. Doporučujeme se také obrátit na Poradnu při finanční tísni.

Rychlý kontakt x