Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

nebo

Oddlužení OSVČ a podnikatele

Pokud máte dluhy z podnikání a již nejste schopni splácet všechny své závazky, máte možnost vyhlásit osobní bankrot podobně jako v případě fyzické osoby. V oddlužení podnikatelů můžete mít část dluhů z podnikání a část dluhů na rodné číslo. Tento průběh má své specifické podmínky, které se trochu liší od klasického oddlužení fyzických osob. Tyto podmínky naleznete níže v textu. Pro bližší informace se na nás neváhejte obrátit.

Zbavte mě dluhů z podnikání!

Od 1. 1. 2014 mohou vyhlásit osobní bankrot i OSVČ (podnikatele - osoby samostatně výdělečně činné). Podmínkou však je:

  • dluhy musí být na IČO či na rodné číslo
  • dostačující příjem z podnikání či pracovního poměru
  • nesmí se jedna o závazky právnických subjektů jako je s.r.o. či a.s.
  • oddlužení podnikatelů má ostatní podmínky shodné s insolvencí fyzické osoby

Volejte 777 210 149

Splňujete-li jako podnikatel alespoň jednu z výše uvedených podmínek, vyhlásí soud oddlužení OSVČ. Další průběh insolvence pak probíhá jako u fyzických osob – tudíž formou zpeněžení majetkové podstaty či plněním splátkového kalendáře. Nesplňujete-li jako podnikatel uvedené podmínky, vyhlásí soud řešení insolvence formou konkurzu. V konkurzu je třeba počítat se zálohou na insolvenčního správce, která může být udělena až do výše 50 000,-. V konkurzu dojde k prodání dlužníkova majetku a tím k částečnému nebo úplnému vypořádání se s věřiteli. Zkonzultujte Vaší situaci s námi a my se pro Vás pokusíme najít nejvhodnější řešení. V případě oddlužení OSVČ je konkurz možnou alternativou.

Před insolvencí OSVČ je vhodné kontaktovat věřitele z podnikání a zeptat se jich na souhlas k řešení Vaší situace oddlužením dluhů z podnikání. Dopisy pro věřitele je vhodné posílat doporučeně a mít doklad pro soud, který si může vyžádat doplnění ohledně oslovení věřitelů z podnikání. Tyto dopisy pro Vás připravíme a sdělíme Vám jak dále postupovat při podání návrhu na insolvenci OSVČ. Ovšem nově není potřeby tyto souhlasy soudu dokládat a povolení oddlužení podnikatele může proběhnout i bez nich. Určitě doporučuje situaci konzultovat s odborníky.

Jsme tu i pro podnikatele!

FC Insolvence - oddlužení podnikatelů lehce

Rychlý kontakt x