Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

nebo

Zastavení exekuce

Průběh
       exekuce

Pokud máte exekuci například na plat či se bojíte, že Vás exekutor navštíví u Vás doma, obraťte se na nás a my Vám pomůžeme exekuce zastavit. Po přihlášení do insolvence se konání exekutora zastaví. Ten nesmí konat a čeká se na rozhodnutí soudu, zda Vám osobní bankrot povolí. Neplaťte zbytečně odměny exekutorům a nemějte strach z jeho osobní návštěvy. Dopomůžeme k zastavení Vašich exekucí legálně a rychle.

Ukončete srážky ze mzdy a zabavování majetku

Exekuce je nepříjemná forma vymáhání dluhů pro dlužníka. Exekutor má různé možnosti, jak finanční prostředky z dlužníka vymáhat. Častým způsoben jsou exekuční srážky ze mzdy. Dopomůžeme Vám zastavit exekuci na mzdu. Dalším možný způsobem je zabavování majetku přímo v místě bydliště dlužníka. Tento způsob je velmi stresový pro předlužené lidi. Ukončete hrozbu z návštěvy exekutora. Ten má rovněž právo na zablokování účtu a dlužníci se tak ocitnou bez finančních prostředků. Jsme schopni Vám poradit se zrušením všech forem exekucí.

Chci zastavit exekuce!

Jak zrušit exekuci proti mé osobě?

Vyhlášením osobního bankrotu zastavíte konání exekutora v den zahájení insolvenčního řízení soudem. Pokud bude exekutor vykonávat po tomto datu, jedná většinou protiprávně. Insolvence Vám může pomoci v zabavování Vašeho majetku exekutorem. Exekuce proti Vaší osobě je posléze zrušena. Dluh u exekutora se Vám ovšem nesmaže! Stane se součástí oddlužení, kde můžete zaplatit věřiteli pouze minimální % ale i více podle Vašich možností. Nicméně již bez hrozby, že Vám exekutor přijde do bytu či domu nebo Vám bude brát značnou část z výplaty. 

Co Vám exekutor zabavit nemůže?

Někdy to vypadá, že jsou exekutoři všemocní. Zde je ovšem seznam majetku, který Vám zabavit nemůžou:

 • běžné oblečení a obvyklé vybavení domácnosti,
 • snubní prsteny a jiné podobné předměty osobní povahy,
 • zdravotní potřeby a další věci, které potřebujete vzhledem k Vaší nemoci či tělesné vadě,
 • domácí mazlíčky, čili zvířata, která nejsou chována za účelem chovu,
 • hotovost do částky odpovídající dvojnásobku životního minima jednotlivce a po oddlužení exekuce žádnou hotovost ani majetek.

Zastavení
       exekuce

Ale pozor, nikde není uvedeno, co vše patří do obvyklého vybavení domácnosti. V praxi to pak dopadá tak, že je na jednotlivých exekutorech, co do obvyklého vybavení domácnosti zahrnou. Exekutor Vám tak může zabavit televizor či sedací soupravu, ač tyto věci bývají v současné době považovány za obvyklé vybavení domácnosti. Před oddlužením exekuce by zpravidla vykonavatel neměl zabavit věci, které slouží k základním životním potřebám. Jak se však bránit, zabaví-li Vám exekutor věci, o kterých se domníváte, že slouží k uspokojování základních životních potřeb? Máte možnost podat na konkrétním exekutorském úřadu vylučovací žalobu ohledně těchto konkrétních věcí.

Jak tedy exekuci zastavit?

 1. Doplacením dlužné částky přímo exekutorskému úřadu.
 2. Insolvence fyzické osoby má vliv na zastavení exekuce - během insolvenčního řízení být exekuce nesmí.
 3. Domluva na splátkovém kalendáři - v tomto případě se nejedná o ukončení exekuce, nýbrž ovlivní přímo dané vymáhání.
 4. Pozastavení exekuce pro nevymahatelnost - nelze ani prostřednictvím exekučního vymáhání dosáhnout byť jen částečného plnění.

Řešte svojí situaci hned a požádejte nás o radu k zastavení exekucí

Rychlý kontakt x