Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

nebo

Žádost o insolvenci

Žádost o insolvenci je nutné podat na krajský soud, kde se dlužník dlouhodobě zdržuje. Vypracovat žádost lze na základě dodaných podkladů, které jsou nezbytné pro správné zpracování žádosti o insolvenci a její schválení na soudě. To záleží také na splnění podmínek pro oddlužení, které jsou především:

 1. Dluh u minimálně dvou věřitelů
 2. Být v prodlení se splácením
 3. Příjem na splácení nebo dárce

Další podmínky upravují například možnosti opakované insolvence nebo zkoumají, zda dlužník svojí žádostí o insolvenci nesleduje nepoctivý záměr. V každém případě se na nás můžete obrátit a my Vám rádi pomůžeme. Jsme schopni Vám vypracovat a podat žádost na oddlužení.

Požádat o insolvenci

Co budete potřebovat

Na osobní schůzku ohledně možností oddlužení si budete muset připravit podklady, které jednak dokazují Váš úpadek a také jsou zákonnou a nedílnou součástí žádosti o insolvenci. Dokumenty, které jsou povinné, najde v seznamu níže. Jejich výčet se může lišit na základě konkrétní situace klienta:

 • Dokumenty alespoň ke dvěma věřitelům (smlouvy, upomínky, exekuční příkazy apod.)
 • Doložení příjmů za posledních 12 měsíců či za dobu, kterou lze doložit
 • Trestní rejstřík - ten Vám vytisknou třeba na České poště
 • Občanský průkaz
 • Případně: katastr nemovitostí, rodné listy dětí, oddací list, rozsudek o výživném, seznam majetku a další

Žádost o insolvenci

Volitelně jsme schopni Vám s dokumentací pomoci. Pro samotnou žádost o insolvenci je nutné znát důvody a příčiny vzniku špatné finanční situace klienta. Mezi další časté informace patří korespondenční adresa, informace o podnikaní či nepodnikání nebo například měsíční výdaje.

Jak postupovat s žádostí?

Níže naleznete navrhovaný postup, který můžete využít. Pokud potřebujete pomoci s žádostí o insolvenci, určitě doporučujeme se nejprve dobře informovat o celém průběhu tohoto oddlužení a získat informace, zda je tato cesta k životu bez dluhů pro Vás vhodná. Následně můžete postupovat:

 1. Zavolejte nám na číslo 777 210 149
 2. Proberte s odborníkem svoje možnosti
 3. Na osobní schůzce prostudujeme podklady
 4. Vypracujeme Vám žádost o insolvenci a podáme ji na soud
 5. Budeme sledovat Vaše insolvenční řízení

Postupujte tak, abyste měli co nejvyšší šanci na povolení oddlužení soudem. Doporučujeme využít služeb odborné advokátní kanceláře s historií. Budeme mít jistotu profesionálního právního zastoupení a správného vypracování žádosti o osobní bankrot. Domluvte si osobní schůzku ve Vašem okolí a začněte řešit svoje dluhy správně!

Rychlý kontakt x