Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

nebo

Jak podat insolvenci

Insolvenci je nutné podat na krajský soud podle bydliště dlužníka. K podání insolvence je potřeba vypracovat návrh na povolení oddlužení například advokátem či notářem. Podrobný návod a rady, jak postupovat, naleznete v tomto článku. Od Vás je nutné doložit následující podklady:

 1. Dokumenty k závazkům
 2. Příjem za posledních rok
 3. Trestní rejstřík

Jak podat
       insolvenci

Volitelně je nutné pro vypracování přihlášky do insolvence dodat podklady k vyživovacím povinnostem (oddací list, rodné listy dětí, rozsudek) či katastr nemovitostí. Podstatné jsou také další informace jako je důvod vzniku problému, majetkové poměry nebo zda podnikáte či nikoli.

Potřebuji podat insolvenci

Jak a kde podat?

V první řadě se obraťte na odbornou advokátní kancelář, notáře či neziskovou organizaci s finančním problémem. Je vhodné se nejprve poradit, zda podání insolvence je pro Vás vůbec tou správnou cestou. Níže je vzorový postup, jak můžete insolvenci podat:

 1. Zavolejte na číslo 777 210 149
 2. Domluvte si osobní schůzku přímo ve Vašem okolí
 3. Proberte možnosti oddlužení
 4. Vypracování návrhu na povolení oddlužení advokátem
 5. Podání insolvence na soud

Toto je návrh na postup, pokud potřebujete řešit svoje předlužení legálním způsobem a oddlužit se kompletně. Zastupování advokátem má výhodu především v odborném přístupu a zkušenostech s touto formou oddlužení. Osobní bankrot sledujeme až do povolení soudem. Následně máte přiděleného insolvenčního správce. Ten řeší jednak zpeněžení majetku či splátkový kalendář.

Oddlužení má výhody

Při podání insolvence dojde k zahájení řízení a nastává pro dlužníka ochranná lhůta, kdy není přípustné vymáhání a to včetně exekucí. Současně není možné navyšování dluhu například o úroky a další. Od zahájení insolvenčního řízení se čeká na vyjádření či případné doplnění od krajského soudu. Cílem je povolení oddlužení, kvůli kterému se žádost o insolvenci podává. Hlavní výhody jsou potom:

 • Jedna splátka na všechny dluhy
 • Možnost zaplacení pouze části dluhů
 • Bez navyšování dluhu
 • Žádné vymáhání

V případě řešení dluhů lze s podáním insolvence dosáhnou na vcelku zajímavou formu oddlužení, která mívá pro dlužníka své výhody. Délka trvání splácení je omezená a život bez dluhů je na dosah. Důležité je ale zmínit, že podat insolvenci mohou pouze osoby, které splňují podmínky.

Právní úprava v České republice umožňuje podat insolvenci fyzických osobám, podnikatelům, manželům dohromady či důchodcům. Insolvenci lze vyhlásit také v případě právnických osob. Průběh insolvence se může lišit na základě typu žadatele a formou řešení oddlužení.

Rychlý kontakt x