Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

nebo

Rady k insolvenci

Otázky a odpovědi o insolvenci, které Vás zajímají.

Co to znamená být v insolvenci?

Insolvence se řídí podle zákona a znamená neschopnost dlužníka splácet své závazky řádně a včas. Jedná se o legitimní formu k vypořádání dluhů se zastaveným úročením a vymáháním.

Kdy můžu jít do insolvence?

Pro vstoupení do insolvenčního řízení je nutné splnit zákonem dané podmínky. Z těch nejdůležitějších můžeme jmenovat 2 nebo více věřitelů, 30 dní po splatnosti závazku nebo dostatečný příjem na případné splácení insolvence.

Co je lepší insolvence nebo exekuce?

Hlavní výhodami insolvence před exekucí jsou zastavení úročení a vymáhání a sloučení všech dluhů do jedné měsíční splátky za předpokladů splnění podmínek pro osobní bankrot. Exekuce může být někdy velmi drsnou formou vymáhání. Insolvence exekuci může zastavit.

Kde žádat o insolvenci?

Do insolvence Vás v zastoupení může přihlásit ins. správce, advokát nebo také exekutor. Můžete žádat o insolvenci také různé akreditované charity. Více informací o žádostech Vám sdělí na čísle 777 210 149. Žádosti o insolvenci se říká návrh na povolení oddlužení.

Co se nesmí v insolvenci?

Po povolení insolvenčního řízení nesmí exekutor již konat. Dokonce okamžitě po zahájení insolvence exekutor nesmí provádět zabavování majetku. Na druhou stranu dlužník v insolvenci si nesmí během tohoto oddlužení nikde půjčit další finanční prostředky.

Co všechno spadá do insolvence?

Oddlužení typu insolvence zahrnuje všechny dlužníkovi závazky vůči bankovním a nebankovním půjčkám včetně těch krátkodobých. Do insolvence spadá také dlužníkův majetek ve formě nemovitostí, automobilů, finančních prostředků, akcií a dalších.

Kde mohu sledovat průběh své insolvence?

Co je nového ve Vašem řízení můžete sledovat v insolvenčním rejstříku. Zároveň můžete nahlížet i do ostatních případů. Insolvenční rejstřík je veřejně dostupný ZDE.

Co to je insolvenční rejstřík fyzických osob?

Jedná se o veřejně dostupný rejstřík na portálu justice.cz také zvaný ISIR. Je veřejný a každý do něj může nahlížet.

Co to je insolvenční kalkulačka?

Jde o nástroj pouze s informativním charakterem a ukazuje, kolik přibližně budete splácet v insolvenčním řízení. Konečné splátky se nastaví s insolvenčním správcem a určuje je soud.

Existují nějaké podmínky insolvence?

Ano, je jich několik. Výčet těch nejdůležitějších naleznete zde.

Co je to insolvenční návrh?

Insolvenční návrh je návrhem na povolení oddlužení, který se zasílá na krajský soud podle trvalého bydliště dlužníka. Podání insolvenčního návrhu představuje žádost o insolvenci.

Kdy soud nepovolí oddlužení?

Soud nepovolí oddlužení v případě, že žadatel nesplňuje zákonné podmínky pro insolvenci. Zároveň může být osobní bankrot zamítnut z důvodu nereagování výzvy soudu na případné doplnění návrhu na povolení oddlužení.

Může dojít během insolvence ke změně dárce?

Změnit dárce během oddlužení samozřejmě můžete. Sepište s budoucím dárcem novou darovací smlouvu a o všech nových skutečnostech informujte Vašeho insolvenčního správce, kterému zároveň novou darovací smlouvu zašlete. Vhodné by bylo zaslat jí i pod konkrétním číslem jednacím Vašemu insolvenčnímu soudu.

Další dotazy...

Máte další otázky k insolvenci a hledáte odpovědi? Obraťte se na dluhovou poradnu, kde Vám rádi odpoví.

 

Rychlý kontakt x