Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

nebo

Jak se zbavit dluhů? | Poradíme Vám

Pravděpodobně každý z nás někdy v životě potřeboval půjčit. Pokud jde všechno podle plánu, většinou není problém dluhy řádně splatit. Ale my víme, že ne vždy jde vše podle původních předpokladů, že? Naštěstí existují možnosti, jak se dluhů zbavit. Současná špatná finanční situace určitě není ostuda a hledání efektivního řešení je ku prospěchu věci. Dluhy patří k lidstvu už od nepaměti a za tu dobu jsme měli možnost posbírat na cestě evolučního vývoje spousty důležitých informací.

Možnosti oddlužení | 777 210 149

Rádi Vám poradíme, jak se zbavit dluhů. Existuje více možností, které můžete podle Vaší konkrétní situace vyzkoušet. Dobrý začátek je uvědomění a připuštění si horší finanční situace. Někdy stačí dobrá vůle svůj ekonomický život zlepšit. Snažte se odhadnout závažnost situace a podle toho jednat. V případě potřeby se můžete také obrátit na odborníka třeba z dluhové poradny, který si Vás minimálně vyslechne a doporučí vhodný postup, jak se zbavit dluhů.

Jaké možnosti můžete zkusit?

 1. Dále si neberte další půjčky a nezhoršujte svůj stav zadlužení tak, abyste nespadli do dluhové pasti
 2. Zkuste dosáhnout vyššího příjmu, kdy nemusíte měnit hned své zaměstnání, ale třeba brigáda může pomoci
 3. Projděte si svoje výdaje a zkuste si vytipovat ty, bez kterých se můžete obejít
 4. Svěřte se s dluhovou situací své rodině nebo velmi blízkému člověku, čímž se Vám může výrazně ulevit
 5. Zbavte se věcí, které již nepotřebujete a peníze z prodeje použijte na úhradu alespoň části závazků
 6. Pokuste se domluvit s Vašimi věřiteli na mírnějším splátkovém kalendáři, a to klidně pouze dočasně
 7. Můžete také zvážit osobní bankrot (insolvenci), jak se zbavit dluhů nebo třeba konsolidaci půjček v bance

Toto je našich 7 možností, jak se oddlužit. Zcela jistě to není přesný návod na pomoc s dluhy. Spíše jde o takový tahák na cestě k životu bez dluhů. Hlavní osobou zodpovědnou za řešení zůstáváte Vy, ale určitě na to nemusíte být sami. V případě potřeby se na nás neváhejte obrátit a my Vám rádi pomůžeme, pokud to bude možné.

Jak se zbavit dluhů

Jak na dluhy

Někdy je situace vážnější a i přes velkou snahu nelze řádně splácet své závazky. Věřitelé začnou své pohledávky vymáhat a dlužné částky se pořád navyšují o další úroky. V takovém případě můžete popřemýšlet o alternativě osobního bankrotu. Výsledkem může být zastavené úročení a vymáhání včetně exekucí. Jedna měsíční splátka pro všechny dluhy je také lepší, než se ve splátkových kalendářích ztrácet. Tato možnost jak se zbavit dluhů ale není pro každého. Měsíčně je nutné vyžít z nezabavitelného minima, které se ale neustále navyšuje. Před samotným procesem je nutné splnit podmínky pro osobní bankrot. Pro hodně lidí se jedná záchranu a stop dluhům.

Jak se zbavit dluhů bez insolvence?

 • Zjistěte si všechny závazky a jejich podmínky
 • Dejte přednost splátkovým kalendářům
 • Prioritně se zbavte těch dluhů s vysokým úrokem
 • Přestaňte si dále půjčovat a uskromněte se
 • Refinancujte a konsolidujte

Insolvence je zákonný způsob kompletního oddlužení bez navyšování celkového dluhu s výhodou ukončení exekučního a jiného vymáhání. Dluhy po splatnosti mohou přerůst v nepříjemnost, kterou doporučujeme předcházet alespoň některou možností uvedenou výše. Pokud si myslíte, že Vám nic jiného nezbývá, můžeme Vám osobně popsat průběh insolvenčního řízení a poradit, jak osobní bankrot vyhlásit.

Kde vzít peníze na dluhy?

Obecně platí, že je lepší půjčit si od rodiny či známého než v nebankovní organizaci s vysokým úročením. Pozor ale na případnou možnost zhoršení mezilidských vztahů při nesplácení závazku. Peníze si půjčujte s velkou obezřetností a pouze tolik, kolik opravdu nezbytně potřebujete. Peníze použijte výhradně na dluhy, které Vás tíží. Porozhlédněte se po práci s vyšším příjmem nebo vezměte brigádu. Vydělávat také můžete na internetu z pohodlí domova třeba jako copywriter, programátor apod. Důležité je hlavně se dluhů zbavit a vymanit se z dluhové pasti.

Začněte po oddlužení investovat

V případě že celý proces oddlužení máte za sebou, začněte myslet na lepší budoucnost. Jsme jenom rádi, pokud Vám tento článek, jak se zbavit dluhů pomohl. Aby se ta nepříjemná skutečnost již neopakovala, zkuste investovat. Před investicí si přečtěte odborné články a hodně se informujte. Podobně jako u pomoci s dluhy i zde doporučujeme kontakt s odborníkem. Následně si můžete tvořit z výdělků rezervy, kterými můžete pokrýt případné výpadky příjmů a další nenadálé situace.

Závěrem

Dost často není vše tak špatné, jak se na první pohled může zdát. Pokud si včas uvědomíme své problémy a jsme ochotni hledat řešení, většinou se cesta z dluhů vždycky najde. Této článek berte prosím pouze jako takový popis některých možností, jak se zbavit svých dluhů. Určitě jsou i další způsoby a každému může vyhovovat něco jiného. Je fajn, že oddlužení existuje a dává tak lidem možnost dosáhnout na život bez dluhů. Nejsme v tom sami.

Rychlý kontakt x