Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

nebo

Vyhlášení insolvence

Vyhlášení insolvence je řešení dluhové situace. Předlužení znamená mít více věřitelů, které nelze uspokojovat, jak bylo původně domluveno. Někdy se zvýší životní náklady, někdy může vypadnout příjem. Příčin vzniku špatné finanční situace je více.

Potřebuji vyhlásit insolvenci

Insolvenci mohou vyhlásit zadlužené fyzické osoby. Existuje také institut pro společné oddlužení manželů. Na oddlužení mohou dosáhnout také důchodci nebo třeba ženy na mateřské dovolené.

Návod, jak postupovat

Vyhlášení insolvence

Je to pro Vás výhodné?

Nejprve je důležité mít přehled o samotném průběhu insolvenčního řízení. Zjistit si, jaké jsou výhody osobního bankrotu a jaké by pro Vás mohly být nevýhody. Vyhlášením insolvence dostane dlužník následující výhody:

 • Pouze jedna splátka s omezenou délkou trvání
 • Nenavyšující se částka dluhu
 • Případné prominutí velké části dluhu
 • Neexistuje hrozba z exekutora a vymahačů
 • Oddlužit se může i podnikatel

Splňujete podmínky?

Klíčem k úspěchu povolení oddlužení je splnění podmínek. Podmínky pro vyhlášení insolvence jsou 3 hlavní. Může se ještě rozlišovat, zda se jedná o první insolvenci nebo chcete jít do oddlužení znovu. Pokud tedy žádáte poprvé, musíte splňovat:

 1. Dluh u dvou nebo více věřitelů
 2. Po splatnosti minimálně jeden měsíc
 3. Příjem, ze kterého budete moci splácet nebo mít dárce

Určitě není přípustné sledovat vyhlášením osobního bankrotu nepoctivý záměr.

Vyberte si odborného zástupce

Ve většině případů není možné vyhlásit insolvenci sám. Dlužník musí být v zastoupení například advokáta. Ten mu v první řadě musí poskytnou informace ohledně insolvenčního řízení. Následně může vypracovat návrh na insolvenci. Můžete zkusit jednu z těchto možností:

 • Zavolejte na číslo 777 210 149
 • Vyplňte Vaše telefonní číslo do kontaktního formuláře výše
 • Napište email na info@insolvencni-navrhy.cz

Můžete si domluvit schůzku se svým odborným zástupcem na některé z poboček dluhové poradny. Všichni jsou vyškoleni na vypracování bezchybné přihlášky do osobního bankrotu a mají zkušenosti s vyhlašování insolvencí.

Rychlý kontakt x