Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

nebo

Jak se zbavit exekuce?

Přečtěte si návod, jak se zbavit exekuce. Řešení může být například v osobním bankrotu, který Vám dokáže zastavit exekuce a další vymáhání. Sloučí Vám dluhy do jedné splátky, na kterou dosáhnete. Dluhy se Vám zároveň nesmí navyšovat o další náklady a úroky. Insolvence může být cesta, jak se dluhů zbavit.

Chci se zbavit exekucí

Nejrychlejší forma je samozřejmě exekuce zaplatit v celé výši. To bývá ale pro většinu našich klientů nereálné a potřebují pomoci jinou alternativou. Konsolidace v bance také není možná, jelikož v exekuci banky konsolidovat dluhy nechtějí na základě špatné bonity dlužníka.

Oddlužení, které Vás dokáže efektivně zbavit exekucí je insolvence. Jedná se o soudní proces, kdy při splnění podmínek dojde k řešení úpadku dlužníka buď splátkovým kalendářem nebo zpeněžením majetku či kombinací. Osobní bankrot přináší třeba následující výhody:

 • Ukončení exekucí
 • Jedná splátka bez úroků
 • Délka splácení je dána zákonem
 • Odpuštění části dluhu

Jak mám postupovat?

Jestliže se Vaše finanční situace nezlepšila a nedokážete s dluhy bojovat sami, nevadí! Existují dluhové poradny, které Vám popíši možnosti oddlužení a pomohou Vám realizovat zvolenou a vhodnou možnost právě pro Vás. V případě potřeby můžete postupovat například následovně:

 1. Zavolejte nám nebo nechte na sebe kontakt
 2. Sdělte, v jaké situaci se nacházíte a nechte si poradit
 3. Domluvte si osobní schůzku
 4. Realizujte plán oddlužení ke zbavení exekucí
 5. Dodržujte pravidla a budete žít bez dluhů

Zbavit se exekucí je přání mnoha lidí. V České republice jsou touto formou vymáhání postiženy statisíce lidí. Kolikrát se jedná o nevymahatelné pohledávky a lidi jsou nuceni pracovat mimo systém. To neprospívá státní ekonomice a tak i vláda má motivaci dopřát lidem snadnější cestu k životu bez dluhů.

Zbavit exekuce se dá nejčastěji třemi možnostmi. První je zaplacení exekucí v plné výši. Druhým způsobem je zastavení exekuce pro neoprávněnost či promlčenost. Třetí varianta je insolvence. Obecné oddlužení pro každého neexistuje a je potřeba konkrétní situaci řešit individuálně.

Boj s exekucemi     Jak se
       zbavit exekuce     Pomoc s exekucí

Ukončit exekuce

Exekuce se dají ukončit také pro neoprávněnost nebo pro nepřiměřený způsob vymáhání. Pokud si myslíte, že exekutor koná neoprávněně, napište stížnost na exekutorskou komoru. Existuje mnoho důvodu, proč by mohla být exekuce ukončena. Exekuce mohla být nařízena na základě neplatného rozhodčího nálezu. V takovém případě by měla být velmi rychle ukončena.

Dalším důvodem bývá nemajetnost a tudíž dlouhodobá nevymahatelnost pohledávky. Může se stát, že exekutor zvolí nepřiměřenou formu vykonání exekuce. V tomto případě je dobré se bránit. Můžete podat návrh na zastavení exekuce společně s pádným odůvodněním. Je důležité zmínit, že formy exekučního vymáhání se dají kombinovat a může běžet více forem současně. Zjistěte se svá práva a hlídejte, že vše probíhá, tak jak má.

Rychlý kontakt x