Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

nebo

Nevýhody insolvence

29.1.2024

Insolvence má pro dlužníka spíše výhody než nevýhody. Rozhodnutí je na každém zvlášť a je určitě dobré se před vstupem do oddlužení informovat na průběh celého insolvenčního řízení. Přečtěte si, jaké úskalí a jaké benefity osobní bankrot nabízí.

Zajímám se o insolvenci

Jak jsou nevýhody?

Začněme spíše tou horší stránkou insolvencí. Oddlužení určitě není snadný proces a má nevýhody, které mohou být pro někoho nepříjemné. Na druhou stranu zbavit se dluhů může být kolikrát o kompromisech. Nevýhody insolvence jsou:

  1. Mimořádné příjmy jako je bonus v práci nebo výhra v loterii či dědictví budou použity na splátku v insolvenci.
  2. Po celou dobu trvání oddlužení budete pod dohledem svého insolvenčního správce, který bude kontrolovat stav splácení či právě mimořádný příjem.
  3. Musíte platit odměnu insolvenčnímu správci cca 1 000,- za jeden měsíc v osobním bankrotu.
  4. Po dobu trvání insolvence Vám nesmí nikdo půjčit. Otázkou je, zda je toto opravdu nevýhoda.
  5. Probíhající insolvenční řízení je viditelné v insolvenčním rejstříku a to také po dobu 5 let od ukončení.

Toto je 5 hlavních nevýhod, které s sebou insolvence přináší. Samozřejmě pro někoho dalšímu, kdo například vlastní nemovitost, bude pravděpodobně nevýhoda také vysoká šance na prodej nemovitosti. Proto se nejprve informujte u odborníků a nechte si doporučit cestu, jak se dostat z dluhů. Každému může vyhovovat něco jiného.

Výhody většinou převažují

Dlužník se rozhoduje pro insolvenci především kvůli předlužení. Oddlužení je totiž výhodná cesta, jak se zbavit dluhů. Nevýhodný je proces osobního bankrotu spíše pro věřitele dlužníka. Pro osoby žádající o řešení formou insolvence, jsou zde následující výhody:

  1. Pouze jedna měsíční splátka, která zahrnuje všechny závazky dlužníka.
  2. Bez dalšího úročení, rostoucího penále nebo nákladů exekutora.
  3. Insolvence zastaví vymáhání ze stran věřitelů a ukončí exekuce.
  4. Dlužník má v některých případech nárok na prominutí části dluhu.
  5. Omezená délka splátkového kalendáře a transparentnost celého řízení.

Je na každém z Vás, abyste si zvážili pro a proti tohoto způsobu oddlužení. Můžete zavolat na číslo 777 210 149, kde dostanete odpovědi na Vaše dotazy ohledně insolvence a dalších metod oddlužení. Nevýhody a výhody insolvence můžete také prodiskutovat osobně ve Vašem okolí.

Rychlý kontakt x