Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

nebo

Jak na insolvenci?

26.9.2022

Slyšeli jste již o možnosti insolvence, ale nevíte, jak na to? V tomto článku se dozvíte vše potřebné k Vašemu oddlužení. Nejprve je potřeba zjistit, zda je pro Vás insolvence vůbec vhodným řešením. Osobní bankrot totiž není pro každého, kdo má dluhy. Hlavním kritériem je tak zvaný úpadek. Tedy nemožnost řádně a včas splácet své závazky. Toto předlužení vyplývá ze špatné finanční situace dlužníka. Nemusí se nutně jednat již o probíhající exekuční vymáhání. Stačí již samotný fakt, že závazky či případně jejich splátky převyšují samotný příjem nebo se této skutečnosti blíží. Příčin této situace před oddlužením může být několik, ale samotné předlužení má svá zákonná řešení.

Jak na insolvenci? Individuální konzultace zdarma!

Pokud se nacházíte v předlužení a uvažujete o insolvenci, měli byste se zajímat o podmínky pro zahájení insolvenčního řízení. Bez splnění těchto podmínek je zbytečné pokračovat dále. Podmínky pro oddlužení nejde na tomto webu v příslušné sekci. Posouzení situace je vždy velmi individuální a doporučujeme se obrátit na specialisty se zkušenostmi.

Jak insolvenci zahájit?

Pro samotný vstup do insolvenčního řízení je nutné podat návrh na povolení oddlužení na příslušný soud. Tento dokument musí obsahovat zákonné přílohy a musí být vyplněný na příslušném formuláři. Doporučujeme se obrátit s tímto procesem na advokátní kancelář nebo například na insolvenčního správce. Soud po obdržení potřebných dokumentů do 3 dnů zahájí insolvenční řízení. Tím okamžikem je zastaveno úročení a pozastaví se také vymáhání. Lhůta pro rozhodnutí není stanovena. V některých případech přijde rozhodnutí do druhého dne a v jiných může trvat měsíce. Po splnění všech povinností a podmínek dochází k povolení oddlužení soudem, který přidělí insolvenčního správce a dlužníkovým věřitel započne lhůta 60 dnů pro přihlášení svých pohledávek.

Věříme, že ve výše uvedených odstavcích, jsme Vám přiblížili jak na insolvenci a co je nutné pro to udělat. V případě dalších dotazů jsme Vám k dispozici.

Rychlý kontakt x