Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

nebo

Jak se dostat z dluhové pasti?

Pojem dluhová past znamená, že se dlužník nachází v situaci, kdy není schopen splácet řádně své závazky ze svých dostatečných příjmů. Své závazky řeší dalším zadlužování, kdy z nových půjček platí ty starší. Jeho celkový dluh se navyšuje a velmi často jsou další a další úvěry brány s vyšší úrokovou sazbou a jsou tedy stále více nevýhodné. Této situace se také říká dluhová spirála. Pokud máte pocit, že jste se dostali do dluhové pasti, nemusíte ještě zoufat. Naštěstí existují řešení, jak se z dluhové spirály dostat.

Návrh řešení dluhové pasti

Jestliže si nevíte rady, co si počít s dluhy, doporučujeme se obrátit na odborníky. Popište nám svou konkrétní situaci. Nabízíme Vám telefonické konzultace zdarma a poradíme Vám, jak postupy můžete vyzkoušet. Na osobním jednání již můžeme realizovat domluvená řešení a pomoci Vám dostat se z dluhové pasti. Níže najdete výčet častých možností, kterých lze využít.

  • Konsolidace v úvěrů v bance s přijatelným úrokem
  • Zastavení exekuce pro nemajetnost či nevymahatelnost
  • Napadnutí nezákonných úroků u úvěrů
  • Komunikace s věřiteli o zmírnění či odložení splátek
  • Z dluhové pasti se dá dostat oddlužením formou insolvence

Nepříjemná finanční situace spojená s růstem dluhů o úroky a penále je stresující a vyčerpávající. Navíc věřitelé vymáhají svoje pohledávky zákonnou cestou a velmi častou formou exekuce. Řešení v pokročilém stádiu vymáhání může být insolvence, kde za stavu splnění podmínek může být jedna měsíční splátka, zastavení úročení a konec vymáhání. Zní to lákavě, viďte.

Zkuste oddlužení

Dluhová spirála předznačuje úpadek. Žijeme v době, kdy je možné dosáhnout na půjčku extrémně rychle a snad. Tyto lákadla nás ale mohou vést k tomu, že přeceníme svoje síly a skončíme v dluhové pasti. Na každý problém ale musí existovat řešení. Vyzkoušejte oddlužení a více se zajímejte o jeho formy. Například insolvence (též osobní bankrot) nabízí dle zákona možnost oddlužit se bez dalšího úročení. Další výhoda je v ukončení exekucí a ostatního vymáhání. V případě nemajetnosti je možnost řešit splácení v jedné měsíční splátce, která je vypočítána tak, aby byla únosná.

Potřebuji oddlužit

Příčiny zadlužení

Důvodů existuje hned několik. Společným jmenovatel ale bývá obecně horší finanční situace a přecenění svých budoucích finančních možností. Příčiny, které vedou k zadlužení jsou například ztráta zaměstnání či snížení příjmu, navýšení měsíčních fixních výdajů, dlouhodobá nemoc, ztráta partnera, hazard apod. Samotné neúnosné zadlužení je v kombinaci úvěrů, které lze získat snadnou cestou, ale o to nevýhodnější podmínky nabízejí.

Kromě fyzických osob se v dluhových spirálách nacházejí také státy. Ti se dostávají do dluhové pasti nezodpovědnou fiskální politikou, kterou vedou v dlouhodobém horizontu. Také státy řeší půjčku půjčkou, což vede k prohlubování celkového dluhu. Rozdílem proti fyzickým zadluženým osobám je možnost států tisknout další peníze.

Jak ven z dluhové spirály?

Neodkládejte dluhy na později. Celá situace bude ještě horší. Nemusíte se stydět za svoje finance. Zastavte kolotoč půjček jednou pro vždy. Zde je návod, jak můžete postupovat a zbavit se dluhové spirály:

  1. Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře výše nebo na telefonním čísle 777 210 149
  2. Po telefonu zdarma probereme Vaší situaci a poradíme, jak dále postupovat
  3. Domluvíme si případně osobní schůzky, kde se podíváme na všechny podklady
  4. Pomůžeme Vám dostat se z dluhové pasti legální cestou

Jsme tu pro Vás. Budeme se Vám věnovat bezodkladně.

Rychlý kontakt x