Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

nebo

Ovlivní moje insolvence někoho dalšího?

10.3.2022

Oddlužení formou insolvence obecně platí za výhodné řešení své tíživé finanční situace. V praxi se ale může setkat s mnoha úskalími, které nás mohou potkat během cesty k životu bez dluhů. Před vstoupením do insolvence si proto raději přečtěte tento článek. Budete díky tomu vědět, jak se dotkne Vaše rozhodnutí o osobním bankrotu Vašich blízkých.

Mnoho lidí má bohužel osobní zkušenost s exekucí a příběhů, kde exekutor ovlivnil dlužníkovi příbuzné je mnoho. Ale co insolvence? Ta se dlužníkových příbuzných v podstatě netýká a nemá na ně negativní vliv. Naopak v případě exekučního vymáhání i oni mohou být v klidu, protože po povolení oddlužení soudem budou dlužníkovy exekuce ukončeny. Vymáhání je tedy zastaveno a pokud dlužník bude řádně a včas hradit splátku v insolvenčním řízení, k jinému procesu exekuce se přistoupit nesmí. Jednoho člena rodiny se ale insolvence jednotlivce dotknout přeci jen může.

Řeč je o manželovi nebo manželce. Pokud dluhy vznikly za manželství bez předmanželské smlouvy či zúženého společného jmění manželů, mohou věřitelé vymáhat pohledávku také po druhovi. A to i v případě, že ten z manželů, který si dluhy nabral, skončil v insolvenci. Řešením pro ochranu obou v páru je společné oddlužení manželů. V takovém případě se jedná o jednu insolvenci pro oba manželé a výsledkem je jedna měsíční splátka na všechny manželské dluhy (v případě nevlastnění nemovitého majetku). Zjistěte více na čísle 777 210 149. FC Insolvence

Rychlý kontakt x