Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

nebo

Dohledání Vašich dluhů

14.5.2022

Může se stát, že ztratíte přehled o Vašich závazcích. Ztráta dokumentů například kvůli stěhování ale nemusí končit beznadějně. Závazky je možné znovu zjistit a dohledat. Pokud si pamatujete názvy Vašich věřitelů, je možné je obeslat s žádostí na sdělení výše dluhu. Pokud je i toto problém, existují registry, které evidují dlužné vztahy. V případě již rozběhlých exekucí máte možnost dojít si na CzechPoint ideálně na České Poště a vyžádat si výpis z centrální evidence exekucí.

Pro oddlužení budou tyto podklady důležité!

Registr BRKI

Jedná se o registr bankovních úvěrových vztahů, kde jsou evidované aktivní úvěrové vztahy i dokonce ukončené. Zároveň tento registr BRKI je zdrojem pro banky, které sbírají data o bonitě klientů. V případě nebankovních organizací je možné využít registr NRKI, který je obdobou prvního zmíněného. Záznamy nelze vymazat na vlastní žádost, ale informace se vymazávají automaticky po 4 letech od ukončení. Pokud jste již v prodlení se splácením, je pravděpodobné, že se objevíte také v registru SOLUS.

Insolvenční rejstřík

Ten v sobě shromažďuje informace všech zahájených, probíhajících i dokonce ukončených insolvenčních řízeních. Je to skvělý nástroj, jak zjistit solventnost konkrétní osoby. Rejstřík je veřejný a může do něj nahlížet každý. Insolvenční rejstřík slouží také pro věřitele, kteří si hlídají, zda jejich dlužník není v insolvenčním řízení a případně se do něj jako věřitel přihlásí. Záznamy zde zůstávají trvale, ale veřejná část je omezena na 5 let od ukončení insolvence.

Rychlý kontakt x