Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

nebo

Jak se oddlužit? | Volejte 777 210 149

12.9.2023

Přerůstající dluhy je dobré řešit dříve nežli později. Jak se ale oddlužit? V úvahu připadá několik možností, které lze podle situace využít. Správné oddlužení se u dlužníků může lišit. Přinášíme Vám 5 tipů, které jsou často k oddlužení využívány.

5 tipů, jak se oddlužit

1. Insolvence neboli osobní bankrot

Toto oddlužení umožňuje při splnění zákonem stanovených podmínek jednu měsíční splátku zahrnující uspokojování všech věřitelů. Výhodou je zastavení úročení dluhů a také konec vymáhání ze stran věřitelů. Dokonce není podmínkou zaplatit 100% celkového dluhu. Jedná se o oblíbené způsob, jak se oddlužit kompletně.

2. Konsolidace v bance

Konsolidace neboli sloučení půjček do jedné je výhodným instrumentem pro více půjček s vysokým úročení. Konsolidaci lze provést prostřednictvím banky, které nejprve určí bonitu klienta a zda mu sjednocení schválí. Většinou bývá tento způsob oddlužení vhodný pro snížení úrokové sazby.

3. Domluva s věřiteli

Při tlaku ze stran věřitelů lze vstoupit do jednání se všemi o podmínkách ke splácení Vašich závazků. Nejprve si ale udělejte finanční plán, zkuste se uskromnit na výdajích a maximum prostředků věnujte na měsíční úhrady závazků. Může se jednat o vcelku dlouhý proces, jak se oddlužit. Z hlediska morálního jde o správnou cestu a doporučujeme ji zkusit jako první.

4. Pomoc z okolí

Někdy se za své dluhy můžeme stydět a jít s pravdou ven před těmi nejbližšími může být problematické. Svěření se rodině či přátelům ale může být cesta ke zbavení se dluhů minimálně vůči věřitelům, kteří chtějí úroky ze své pohledávky. Na druhou stranu dlužit mezi rodinou či přáteli může v případě nezdaru narušit dobré vztahy. Postupujte proto opatrně a snažte se minimalizovat riziko nesplacení dluhů. Pak by se jednalo o špatnou cestu, jak se oddlužit a to asi nikdo nechce.

5. Reorganizace dluhů

Poslední tip, jak se správně oddlužit je věnován společnostem. Při zadluženosti právnické osoby lze využít také jednu s forem oddlužení. Doporučuje takové řešení komunikovat ideálně s advokátem, který má s takovým procesem zkušenosti.

Mohlo by to zní jako otřepaná fráze, ale každá situace má své řešení. Zcela zásadně vnímáme faktor času a doporučujeme situaci řešit v zárodku. Odkládání problému jen zvětšuje konečnou částku k úhradě. Zároveň lze předejít při správném oddlužení nepříjemným nátlakům ze stran věřitelů či exekutorů.

Rychlý kontakt x