Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

nebo

Insolvenční návrh

K přihlášení do insolvenčního řízení slouží právě insolvenční návrh. Jedná se o soustavu dokumentů, které mají právní povahu a k jeho vypracování je potřeba akreditované osoby. V případě, že dlužník nemá vzdělání z ekonomické nebo právní vysoké školy, není možné, aby si sám insolvenční návrh zpracoval a podal. Respektive možné to teoreticky je, ale soud takový insolvenční návrh nepřijme. Ke správnému a odbornému vypracování insolvenčnímu návrhu je vhodné se obrátit na ins. správce nebo na advokátní kancelář, která Vám s přihláškou do insolvence pomůže.

Potřebuji pomoci s insolvenčním návrhem

Insolvenční návrh má státem danou podobu a jeho forma je pro každého dlužníka stejná. Liší se samozřejmě jen vyplňované údaje. Do insolvenčního návrhu se uvádí například příčiny vzniklé dluhové situace, vypisují se všechny dlužníkovi závazky, dokládají se příjmy a to i příjmy minulé (za posledních 12 měsíců) a mnoho dalšího. Součástí insolvenčních návrhů jsou také přílohy. V každém případě budete potřebovat výpis z trestního rejstříku, kopii občanského průkazu a doložení případných vyživovacích povinností.

Uváděné seznamy insolvenčního návrhu zahrnují například seznam majetku, seznam závazků, prohlášení o nepodnikání (či podnikání), zda máte zaměstnance a podobně. Pokud bude jedna nebo více náležitostí chybět, soud ani nemusí insolvenční řízení zahájit. Insolvenční návrh musí být kompletní a pokud tomu tak není, soud si vyžádá jeho doplnění. Proto se obraťte na odbornou a kvalifikovanou pomoc. Pokud budete mít jakékoli otázky k insolvenčnímu návrhu, volejte 777 210 149. Rádi Vám poradíme a doporučíme vhodný postup při oddlužení.

Rychlý kontakt x