Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

nebo

Zadluženost lidí znázorňuje nová mapa exekucí

4.4.2017

Počet exekucí po jednotlivých krajích, okresech i obcích zpřístupňuje unikátní webová aplikace vytvořená nevládní organizací Otevřená společnost a Ekumenická akademie. A jak se k ní můžete dostat? Snadno a jednoduše, je totiž dostupná na adrese www.mapaexekuci.cz.

Cílem takovéto mapy je usnadnění orientace v datech o exekucích nejen v jednotlivých krajích, ale i státech evropské unie.

"Mapu exekucí jsme zpracovali jako odpověď na kritický nedostatek relevantních dat o předluženosti velkého množství obyvatel ČR a jako první podobný počin v tomto směru chceme inspirovat další. Na základě kvalitního výzkumu vycházejícího z biografických rozhovorů můžeme zpochybnit obecně přijímané pravdy a mýty o předlužených lidech, zejména důvody, které je do této nepříznivé situace dostaly," říká Radek Hábl, koordinátor projektu.

Tímto interaktivním projektem se tvůrci snaží zpřístupnit široké veřejnosti data o exekucích na území České republiky. Umožňuje podívat se na to, jaký je stav předluženosti jedinců a domácností nejen celorepublikově, ale i jaká je zadluženost v jednotlivých obcích či regionech.

Zdroj: Česká justice (sr)

Rychlý kontakt x