Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

nebo

Jak přežít dluhy?

4.3.2024

Sdílíme s Vám zkušenosti lidí, kteří dokázali v klidu a ve zdraví přežít svoje dluhy, a dokonce se jich už zbavili. Věříme, že těchto pár tipů pomůže také Vám k životu bez dluhů. Podařilo se nám dát dohromady několik rad, jak můžete přežít dluhy. Přečtěte si naše návrhy, které opravdu fungují:

Pomoc s dluhy

1 Chladná hlava

Víme, že se jedná o stresovou situaci, a to především v případě exekučního vymáhání. Dluhy v České republice má mnoho lidí, ale důležité je stále se chovat racionálně a byť je to těžké, dát dluhům prioritu. Zkuste si vše dát na papír - ten snese všechno a hlavně Vám dá lepší představu. Vyčíslete si odhadovanou výši dluhu. Vedle toho si napište nutné životní výdaje a odečtěte je od celkového příjmu domácnosti případně pouze Vašich příjmů.

Dluhy se dají přežít ve zdraví, a to především pouze Vaším přičiněním. Není možné, aby Vás dluhy zatěžovali do té míry, že se Vám bude špatně spát. Vůbec není ostuda se svěřit Vašemu okolí. V první řadě se Vám uleví a může se Vám dostat také pomoci od rodiny či přátel.

2 Pomoc odborníka

Nejste na to sami! Můžete využít různých instrumentů, které dovolují zákony. Finanční poradci případně advokát by Vám měl být schopen podat pochopitelnou formou, jaké máte vlastně možnosti. Do úvahy přicházejí následující, pokud chcete přežít dluhy bez problému:

  1. Refinancujte vysoké úroky a snažte se splácet co nejvyšší splátkou
  2. Konsolidujte více půjček do jedné a nepřestávejte splácet hypotéku
  3. Využijte osobní bankrot, pokud již nezvládáte svoje dluhy

Ve všech uvedených případech informujte svoje věřitele, že se u Vás situace ohledně dluhů zhoršila. Někdy Vám mohou vyjít vstříc s nižším splátkovým kalendářem. Stačí být upřímný ve smyslu "Mám dluhy a nevím kam dál". V případě probíhajících exekucí doporučujeme jednat co možná nejrychleji.

3 Zlepšete si výchozí situaci

Tady se nám to radí, že? Je to ale tip k nezaplacení. Je potřeba se zamyslet nad vlastním příjmem. Pokud totiž dluhy dosahují velké části Vašeho příjmu, je logické řešení kromě ponížení dluhu také navýšení příjmu, a to nejen Vašeho ale celé domácnosti. Jasně, nejde to vždycky, ale zkušenost je takové, že i aktivní starobní důchodce si chodí ještě přivydělat. Co si budeme povídat, důchody nejsou tak vysoké, jako bychom si přáli.

Je čas na změnu, pokud chcete dluhy přežít. Najděte si lepší zaměstnání, kde bude možné dělat třeba přesčasy nebo kde dosáhnete na prémie a jiné odměny. K tomu ještě nějaká drobná brigáda a uvidíte zvýšení platební schopnosti velmi rychle.

Důležité shrnutí

Pro kompletní informace ohledně života s dluhy volejte na číslo 777 210 149. Zde dostanete informace ve snesitelné podobě. Když bychom to měli nějak shrnout, tak dluhy se dají přežít nejlépe oddlužením. V rámci naší dluhové poradny již řadu let nabízíme komplexní přístup ke každému klientovi, kde radíme vhodné formy řešení jeho dluhů.

Nenechte ovládnout dluhy svoje každodenní fungování. Svět se nezbortí a ten Váš taky ne! Jen to chce zaujmout trochu proaktivní přístup k věci. Pokud jste ale zkusili všechny možnosti (nebo si to aspoň myslíte), můžete pořád zkusit insolvenci. Ta Vám dokáže zastavit úročení a také vymáhání.

Rychlý kontakt x