Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

nebo

Jak rychle sehnat peníze? Třeba prodejem automobilu

22.9.2014

Získat rychle peníze je možné třeba prodejem osobního automobilu. Touto operací lze vyřešit akutní nedostatek finančních prostředků. 

Automobil je pro mnohé Čechy nesmírně zajímavé majetkové aktivum, na které se dá nahlížet z různých stran. Třeba z té, kdy potřebujete nutně peníze a nemáte žádný jiný majetek vhodný pro zpeněžení.

Čtěte také: Auto na úvěr: Leasing, spotřebitelský úvěr nebo kontokorent.

Vozidlo do počtu
Nejste-li na vašem osobním automobilu existečně závislí, můžete si dovolit s relativně vysokou lehkostí prodat váš vůz. Jeho hodnota se odvíjí podle technického stavu vozidla. Platí přitom pravidlo, že čím lepší stav, tím kratší doba, která uplyne mezi začátkem a koncem prodeje. Stejná závislost platí i pro získání dobré ceny. Zánovní vůz má šanci na lepší finanční ohodnocení.

Vozidlo v dobrém technickém stavu lze udat několika způsoby. Třeba zpětným leasingem. Tento způsob prodeje je zřejmě nejelegantnějším řešením. Neplatí však pro každého. Jak bylo již uvedeno, je nutné mít vozidlo v dobrém stavu, aby ho leasinová společnost přijala.

Druhým důvodem je určitá finanční situace bývalého majitele. V řadě případů si vůz od leasingovky pronajmou a hradí pravidelné splátky. Nejsou-li exmajitelé auta při penězích, nemusí být vše ztraceno. Leasingová společnost ho může nabídnout někomu jinému.

Rozloučení s autem
Druhou možností je využít služeb autozastaváren. Ty dokáží vykoupit téměř jakýkoliv vůz. Z pohledu řešení finanční situace jde o druhou možnost, neboť první byl již uvedený zpětný leasing. Jakmile dáte vůz do zastavárny, snižuje se vaše šance, že si ho odkoupíte někdy v budoucnu nazpět. Další možností jsou autobazary. U nich je však postup pro získání peněz opačný. Často trvá delší dobu, než se najde vhodný kupec. 

Mám auto, ale potřebuji ho
Mnohem horší situace nastává tehdy, kdo potřebuje auto k tomu, aby se s ním dopravoval do zaměstnání, vozil děti do školy anebo ho potřebuje pro podnikání. Nepomůže-li vám zpětný leasing, jsou možnosti v podstatě vyčerpané. Neboť zpeněžení automobilu má svá pravidla a meze, za které nelze zajít.

Odprodej vozu představuje rychlý a účinný řez, kterým zachráníte svou finanční situaci. Jde o dobrou alternativu především tehdy, když vám přerůstají přes hlavu vaše závazky. Tlak věřitelů nemusí být ještě tak silný, jako představa, že míříte do exekučního řízení. 

Rychlý kontakt x