Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

nebo

Kontroverzní dražba stála prezidentku Exekutorské komory důtku

16.3.2017

Kontroverzní dražba, která proběhla pod exekutorským úřadem prezidentky Exekutorské komory Pavly Fučíkové, skončila výraznou důtkou. Důvodem bylo vydražení nemovitosti společnosti, v níž působí manžel Fučíkové jako majoritní statutární orgán.

Celá kauza přitom byla zveřejněna nejdříve v pořadu Reportéři ČT, v níž exekutorka čelila obvinění ze střetu zájmů. Tato kauza vyústila v důtku ze strany Ministerstva spravedlnosti, kterou Fučíková okamžitě přijala. V případ, že se takováto situace bude opakovat, bude exekutorka čelit i kárné žalobě.

Sám ministr Pelikán dokonce uvedl, že bylo v tomto případě nutné přihlédnout k řadě polehčujících okolností. Při prošetřování celého případu totiž došlo ke zjištění, že vydražitel (společnost pana Fučíka) přihodila v elektronické dražbě nejvyšší příklep, čímž byla nemovitost prodána ještě za více, než se původně čekalo.

Z šetření také vyplynulo, že exekutorka Fučíková o účasti svého manžela v dražbě nevěděla.

"Svého manžela neřídím. Kdyby se mě zeptal na můj názor, vysvětlila bych mu, že jeho účast na dražbě je v rozporu s etickými pravidly. Nestalo se tak. Stejně tak mě o můj názor nepožádala exekutorská kandidátka, která účast mého manžela v dražbě připustila," říká ve svém vyjádření pro Českou justici Fučíková.

Prezidentka EK také uvádí, že kauza by nedosáhla takových rozměrů, nebýt reportáže v pořadu ČT, která je dle Fučíkové plná nepravdivých informací.

 "Neobjektivita reportáže je dána už jen tím, že jedním z jejich hlavních aktérů je osoba, která se při vedení jiné mnou vedené exekuce pokusila, neúspěšně, zpochybnit náš postup. Velmi mne mrzí, že tento případ vrhl negativní světlo na celý exekutorský stav, byť se jednalo o zcela individuální zaváhání. Zjevně se jedná o další důvod ke zobecňování, které nepovažuji za správné," dodala prezidentka.

Zdroj: Česká justice (Dušan Šrámek)

Rychlý kontakt x